متفرقه

راهنمای انتخاب بهترین صندلی ماشین کودک از تولد تا 8 سالگی

یکی از کارهای اشتباهی که پدر و مادرها انجام می‌دهند، در آغوش گرفتن فرزندشان در هنگام نشستن در اتومبیل است. در هنگام رانندگی حتما باید برای کودکان از صندلی ماشین کودک استفاده شود؛ چون اگر سانحه‌ای رخ دهد، اول‌ازهمه، کودک در معرض خطر قرارگرفته و ممکن است اعضای حساس او مثل سر به شیشه جلویی اتومبیل برخورد کند. البته این فقط یک خطر از خطرات در آغوش گرفتن کودک است.پس بهترین راهکار استفاده از صندلی ماشین کودک است.

این صندلی در قسمت عقبی خودرو و در صندلی‌های پشتی قرارگرفته و توسط کمربند به صندلی‌های اصلی خودرو چفت می‌شود. درنتیجه، امکان تکان خوردن و جابجایی آن وجود نخواهد داشت. این صندلی، مراقب کامل کودکان بوده و با برخورداری از کمربند ایمنی، جان کودک را از خطرات جدی، مصون نگه می‌دارد.

انواع صندلی ماشین بر اساس وزن کودک

صندلی ماشین کودک، بر اساس فاکتور وزن به نمونه‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند. این دسته‌بندی به شما کمک می‌کند تا صندلی متناسب با نیاز را انتخاب کرده و از آن استفاده بهینه را به عمل‌آورید. در اینجا به معرفی انواع این صندلی خواهیم پرداخت:

گروه 0

این صندلی برای کودکان با وزن ده کیلو، مناسب به نظر می‌رسد.

گروه 0+

کودکانی که وزن آن‌ها به 13 کیلوگرم می‌رسد؛ مجاز به استفاده از این صندلی می‌باشند.

گروه 1

کودکانی که وزن 9 کیلو تا 17 کیلو دارند؛ می‌توانند از این صندلی استفاده کرده و با آن، حس راحتی را تجربه کنند.

گروه 2

صندلی‌های گروه 2 برای آن دسته از کودکانی طراحی و ساخته‌شده‌اند که وزن 15 تا 25 کیلو دارند.

گروه 3

کودکان دارای وزن بیشتر یعنی وزن 25 تا 36 کیلو، حق انتخاب این صندلی را خواهند داشت.

صندلی ماشین کودک براساس وزن کودک

خرید صندلی ماشین کودک و نوزاد با جدیدترین مدل‌ها

هم‌اکنون مدل‌های جدید و تاپی از صندلی ماشین کودک به بازار راه‌یافته‌اند. مدل‌هایی که تنوع بالایی داشته و این تنوع، دایره انتخابتان را وسیع‌تر خواهد کرد. در این بخش به معرفی پرطرفدارترین مدل‌های صندلی ماشین کودک پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید:

صندلی ماشین تقویتی

کودکانی که در رده‌های سنی 4 الی 8 سال قرار دارند؛ باید از این صندلی استفاده کنند. درواقع این مدل صندلی برای کودکانی که جثه بزرگ‌تری نسبت به بچه‌های دیگر دارند، مناسب بوده و از قابلیت‌های ویژه مثل قابلیت افزایش ارتفاع برخوردار می‌باشد.

صندلی ماشین تنظیم شونده

همان‌طور که از نام آن پیداست، قابلیت تنظیم داشته و امکان استفاده بهتر را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در ضمن این مدل صندلی، قابل‌تبدیل به صندلی خردسال و نوزاد بوده و امکان استفاده به‌صورت صندلی تقویتی و صندلی خردسال را هم دارد.

صندلی ماشین نوزاد

یکی از امتیازات برجسته این صندلی که باعث برتری یافتن آن نسبت به سایر صندلی‌های ماشین شده؛ این است که امکان جدا شدن هم دارد. لذا اگر کودک، درون صندلی خوابش برد، نیاز نیست بیدارش کنید و او را در آغوش بگیرید؛ بلکه می‌توانید صندلی را جدا کرده و آن را به‌جای دیگر انتقال دهید.

صندلی ماشین خردسال

خرید صندلی ماشین خردسال برای کودکانی پیشنهاد می‌شود که در سنین 6 ماه تا 4 سال قرار دارند.

خرید صندلی ماشین کودک

بهترین صندلی ماشین کودک کدام است؟

دوست دارید تا با بهترین صندلی ماشین کودک آشنا شده و آن را به لیست خرید اضافه نمایید. ما اینجا، یک محصول ایده آل را نزد شما معرفی کرده و از این طریق، راهنمایی‌تان خواهیم کرد. صندلی ماشین کودک ایزوفیکس دار یکی از نمونه‌های بسیار خوبی است که وجود داشته و کاملاً شایسته انتخاب می‌باشد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های این صندلی خواهیم پرداخت:

  • مجهز به قلاب یا کمربند مخصوص جهت فیکس شدن به صندلی خودرو
  • پشتیبانی و حفاظت کامل از کودک
  • برخورداری از کمربند متناسب با جثه کودک
  • همراه با ایمنی بیشتر
  • عدم جابجایی در زمان حرکات شدید خودرو
  • مجهز به بهترین قفل و براکت
  • امکان نصب صحیح صندلی تحت هر شرایط
  • دوام فوق‌العاده

بهترین صندلی ماشین کودک

سخن آخر

صندلی ماشین کودک، ایمنی را برای کودک دلبند شما به ارمغان آورده و محافظ او در برابر خطرات و سوانح رانندگی است. اگر سلامت کودکتان برای شما مهم است، از خرید صندلی ماشین کودک، غافل نشده و بهترین و ایمن‌ترین نوع آن یعنی صندلی ایزوفیکس دار را خریداری نمایید. بااین‌وجود، دیگر نگرانی‌ای هم وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا