بهترین تخفیف های جادویی سایت خانومی
خانه و آشپزخانه

8 نکته اي که هنگام خرید چراغ مطالعه بايد به آن توجه کنيد + معرفي 8 نوع چراغ مطالعه

یکی از مهم‌ترین لوازم در زمان مطالعه یا انجام فعالیت‌های هنری و … چراغ مطالعه می‌باشد. برای انجام این کار‌‌ها شما نیاز به تمرکز و روشنایی بیشتری دارید و با خرید چراغ مطالعه مناسب، می‌توانید میزان روشنایی میز کار‌‌تان را به‌راحتی تأمین نمایید.

راهنمای صفر تا صد خرید چراغ مطالعه

امروزه انواع چراغ مطالعه در بازار به فروش می‌رسند به همین دلیل خرید چراغ مطالعه کار نسبتاً دشواری است. انتخاب چراغ مطالعه‌ای مناسب از بین طرح‌های متنوع ممکن است شما را دچار سردرگمی کند. بنابراین بهتر است شما اطلاعات لازم را در مورد ساختار، کاربرد و … انواع بهترین چراغ مطالعه داشته باشید.

نکاتی برای خرید چراغ مطالعه

انواع چراغ مطالعه

انواع چراغ مطالعه با توجه به ظاهر و کاربرد آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خودشان می‌باشند. در ادامه به معرفی انواع بهترین چراغ مطالعه خواهیم پرداخت:

چراغ مطالعه با گردن قابل تنظیم:

این مدل چراغ مطالعه به‌گونه‌ای ساخته‌شده است که به شما امکان تنظیم منبع نور را می‌دهد. چراغ مطالعه با گردن قابل تنظیم برای استفاده روی میز‌های بزرگ انتخابی مناسب می‌باشد.

چراغ مطالعه با گردن قابل انعطاف:

اگر شما تمایل دارید به نور زاویه بدهید بهتر است این نوع چراغ مطالعه را برای خرید انتخاب نمایید. اگر تمایل دارید از چراغ مطالعه برای انجام کارهای مختلف نظیر طراحی، نوشتن و … استفاده کنید خرید چراغ مطالعه با گردن قابل انعطاف می‌تواند برایتان ایده آل و مناسب است.

چراغ مطالعه گیره ای:

این نوع چراغ مطالعه به‌جای پایه دارای گیره می‌باشد. به کمک این گیره می‌توانید چراغ مطالعه را به لبه میز متصل نمایید. چراغ مطالعه گیره دار دارای وزنی سبک است و اندازه آن کوچک می‌باشد. اگر میز کار و اتاق کار شما کوچک می‌باشد بهتر است از خرید چراغ مطالعه گیره ای غافل نشوید.

چراغ مطالعه گیره دار

چراغ مطالعه ذره بینی:

این نوع چراغ مطالعه دارای لنز ذره بینی می‌باشد. به کمک چراغ مطالعه ذره بینی می‌توانید جزئیات را بهتر ببینید. اگر شما کاری را برای مدت‌زمان طولانی می‌خواهید انجام دهید بهتر است این مدل چراغ مطالعه را خریداری نمایید زیرا باعث کاهش آسیب به چشم‌ها و خستگی چشم‌ها می‌شود.

چراغ مطالعه بنکر:

یکی از انواع چراغ مطالعه پر‌طرفدار چراغ مطالعه بنکر یا چراغ مطالعه کلاسیک می‌باشد. این نوع چراغ مطالعه دارای حباب شیشه‌ای و پایه‌ای از جنس برنجی می‌باشد. گردنی چراغ مطالعه بنکر ثابت است ولی می‌توان زاویه تابش نور آن را تغییر داد.

اگر شما تمایل دارید چراغ مطالعه‌ای خاص و کاربردی داشته باشید بهتر است نسبت به خرید چراغ مطالعه کلاسیک (بنکر) اقدام کنید.

چراغ مطالعه فانتزی و بی سیم:

خرید چراغ مطالعه فانتزی برای کودکان مناسب است. کودک شما به کمک چراغ مطالعه فانتزی می‌تواند به‌راحتی تکالیفش را بنویسد یا کتب درسی خود را مطالعه نماید.

چراغ مطالعه فانتزی

چراغ مطالعه ارگانایزر:

یکی از انواع چراغ مطالعه‌های جذاب چراغ مطالعه ارگانایزر می‌باشد. در ساختار این نوع چراغ مطالعه یک جاقلمی (ارگانایزر) برای قرار دادن مداد، خط‌کش، خودکار و … به چراغ مطالعه متصل می‌شود.

چراغ مطالعه درختی:

این مدل چراغ مطالعه دارای چند شاخه است به همین دلیل چندین منبع نور را در جهت‌های مختلف با یکدیگر دارد.

چراغ مطالعه درختی

در زمان خریداری کردن چراغ مطالعه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر شما چراغ مطالعه‌ای مناسب را خریداری نکنید پولتان را دور ریخته‌اید. در زمان خرید چراغ مطالعه توجه به نکات زیر می‌تواند شما را در انتخاب چراغ مطالعه‌ای کاربردی و زیبا راهنمایی کند:

نوع چراغ مطالعه:

همان‌طور که در این مطلب مطالعه کردید چراغ مطالعه‌ها دارای انواع مختلفی هستند. شما می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه شخصی‌تان از بین آن‌ها چراغ مطالعه‌ای مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

نوع لامپ چراغ مطالعه:

در زمان خرید چراغ مطالعه بهتر است به نوع لامپ آن توجه داشته باشید. اگر چراغ مطالعه دارای لامپی مناسب باشد روشنایی موردنیاز را تأمین می‌کند و در زمان مطالعه یا انجام فعالیت‌های هنری و … به چشم‌های شما آسیبی وارد نمی‌شود.

در چراغ مطالعه از 5 نوع لامپ مختلف استفاده می‌شود:

  • لامپ ال‌ای‌دی:

این نوع چراغ مطالعه جزو مدل‌های جدید می‌باشد. نور ال‌ای‌دی دارای جهت می‌باشد و به‌جای تابش در همه جهت‌ها یک شعاع نوری متمرکزی را ایجاد می‌کند. این مدل لامپ‌ها می‌توانند بهترین روشنایی را برای فضای کار تأمین کنند.

  • لامپ فلورسنت:

این نوع لامپ چراغ مطالعه می‌تواند فضای کار را با نوری طبیعی پوشش دهد. این نوع لامپ‌ها مقرون به صرفه می‌باشد و 11 برابر بیشتر از لامپ‌های رشته‌ای دارای ماندگاری می‌باشند.

  • لامپ رشته‌ای:

در ساختار این نوع لامپ‌ها یک لامپ معمولی به‌کاررفته است که گرمای ناشی از رشته‌های داخلی لامپ نور را تولید می‌کنند. نور این نوع لامپ‌ها گرم و زرد رنگ می‌باشد و شما می‌توانید در هنگام عصر و شب از این نوع چراغ مطالعه به‌راحتی استفاده کنید.

  • لامپ هالوژن:

اگر شما در پشت میز مطالعه می‌کنید بهتر است از خرید چراغ مطالعه با لامپ هالوژن غافل نشوید.

  • لامپ فول اسپکتروم:

اگر شما طراح گرافیک یا طراح داخلی هستید برای دیدن جزئیات کارهایتان می‌توانید از چراغ مطالعه با لامپ فول اسپکتروم استفاده کنید.

نکاتی برای خرید چراغ مطالعه

شدت روشنایی:

در زمان خرید چراغ مطالعه توجه به‌شدت روشنایی از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. شدت روشنایی به معنای شار نوری می‌باشد که این میزان نور به واحد سطح می‌رسد و با واحد لوکس نشان داده می‌شود.

دمای رنگ:

دمای رنگ واحد اندازه‌گیری گرمی یا خنکی بصری نور سفید می‌باشد که با کلوین (K) نشان داده می‌شود. نور با رنگ گرم آرامش‌بخش می‌باشد درحالی‌که نور با رنگ سرد مغز را فعال‌تر می‌کند.

نوع نورپردازی:

در زمان خرید چراغ مطالعه به این نکته توجه داشته باشید که چراغ مطالعه باید دارای تنظیمات مناسب برای نورپردازی ازجمله دیمر، پاور سوئیچ و … باشد.

اندازه چراغ مطالعه:

ابعاد چراغ مطالعه به ابعاد میز کار و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. اگر میز کار شما بزرگ می‌باشد بهتر است ابعاد چراغ مطالعه را بزرگ انتخاب کنید. اگر میز کار شما کوچک می‌باشد خرید چراغ مطالعه با ابعاد کوچک می‌تواند برایتان انتخابی مناسب باشد.

اگر شما با لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی کار می‌کنید بهتر است اندازه چراغ مطالعه را با توجه به ارتفاع صفحه‌نمایش انتخاب کنید.

بهترین چراغ مطالعه

محل قرارگیری چراغ مطالعه:

در زمان خرید چراغ مطالعه به محل قرارگیری آن توجه داشته باشید. اگر چراغ مطالعه را قرار است در مکانی قرار دهید که پریز وجود ندارد بهتر است چراغ مطالعه بی سیم و شارژی را برای خرید انتخاب نمایید. برخی از چراغ مطالعه‌های بدون سیم دارای درگاه USB می‌باشند و هرزمانی نور آن‌ها کم می‌شود می‌توان آن‌ها را به منبع برق متصل کرد. برخی از چراغ مطالعه‌ها نیز باتری خور می‌باشند و تا زمانی که باتری آن‌ها تمام نشود کار کردن آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.

توجه به امکانات اضافه چراغ مطالعه:

در زمان خرید چراغ مطالعه به امکانات اضافه‌ای که چراغ مطالعه‌ها دارند توجه کنید. برخی از چراغ مطالعه‌ها دارای امکانات زیر می‌باشند:

  • محفظه سازمان دهنده در قسمت پایه چراغ مطالعه
  • نمایشگر دیجیتال
  • پایه حاوی شارژر

اصول خرید چراغ مطالعه

 خرید چراغ مطالعه ارزان قیمت

چراغ‌های مطالعه دارای قیمت مختلفی می‌باشند و شما می‌توانید با توجه به بودجه خود چراغ مطالعه‌ای مناسب را برای خرید انتخاب کنید. برخی از چراغ مطالعه‌ها دارای قیمت ارزانی می‌باشند. برخی دیگر که دارای امکانات پیشرفته‌تر هستند و قیمت آن‌ها نیز گران‌تر است.

اگر شما تمایل دارید نسبت به خرید چراغ مطالعه ارزان قیمت اقدام کنید بهتر است چراغ مطالعه ساده‌ای را برای خرید انتخاب نمایید.

چراغ مطالعه‌های کلاسیک و چراغ مطالعه‌ها با لامپ ال‌ای‌دی دارای قیمت بالایی هستند. چراغ مطالعه‌های گیره ای نیز دارای قیمت ارزانی می‌باشند. اگر شما تمایل دارید هزینه کمی را برای خرید چراغ مطالعه بپردازید خرید چراغ مطالعه گیره دار می‌تواند برایتان مناسب باشد.

چراغ مطالعه شیک و کاربردی

نتیجه‌گیری:

در این مطلب نکاتی برای خرید چراغ مطالعه را مطالعه کردید. امیدواریم با توجه به مطالب ذکرشده توانسته باشید اطلاعات لازم را در مورد نحوه خریداری چراغ مطالعه به دست آورده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
فهرست